09
MAJ
2017

GORĄCY chrześcijanin

by :
comment : Off

Chrześcijanin gorący, czyli nie-letni kim jest?
Jesteś ochrzczony, chodzisz do spowiedzi i na Mszę Świętą. Starasz się żyć uczciwie i zgodnie z sumieniem. Może jednak czasem pytasz – jak się modlić? Jaka jest moja relacja z Bogiem? Co właściwie wydarza się na Eucharystii? Dlaczego Kościół naucza tak, a nie inaczej? Co stanie się ze mną po śmierci? Jak żyć lepiej i pełniej? Czy to co czuję na dnie mojego serca jest brakiem, tęsknotą, pustką? Jak ją zaspokoić? Dlaczego boję się samotności? Dlaczego tak mało radości w moim sercu? Co to znaczy być gorącym chrześcijaninem? To ważne i cenne pytania. To pytania o zaangażowanie, to pytania, ostatecznie, o miłość.
„Wierzymy tylko tak na głucho, że mamy duszę, bo tak nam
powiedziano i tak uczy wiara. Jakie jednak skarby mogą się mieścić w tej duszy i jaka jest wysoka cena jej, i kto jest Ten, co w niej mieszka, nad tym rzadko kiedy się zastanawiamy.” Św. Teresa od Jezusa
Jacy moglibyśmy być, by żyć w pełni, jaką Bóg dla nas przygotował?
To pytania, na które razem z Tobą chciałybyśmy szukać odpowiedzi, oddając do Twoich rąk pierwszy numer naszego pisemka. Będzie on nosić tytuł „Gorący chrześcijanin” i redagowany będzie przez naszą Wspólnotę i zaproszonych gości. Pragniemy, by ukazywał się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Korzystać będziemy z wielkiego bogactwa Kościoła – nauczania świętych, tego co mówią do nas obecny i poprzedzający go Papieże, będziemy przybliżać naukę Katechizmu Kościoła Katolickiego, który został zredagowany z myślą o nowej ewangelizacji, czyli rozpaleniu na nowo chrześcijan. Mamy nadzieje, że będzie dla Ciebie inspiracją.